RAJD PIECZĄTKOWY DLA AMATORÓW- CO TO TAKIEGO?

Jesteś początkujący w świecie offroadu? Słyszysz ciągle, że ktoś gdzieś jeździ i zbiera jakieś pieczątki a Ty nie wiesz o co chodzi? Nie przejmuj się! Na początku wszystkie zagadnienia są nowe, świeże i nieznane. Ten artykuł wyjaśni co to są te pieczątki i o co chodzi w tej zabawie.  Pokrótce przedstawimy Wam dzisiaj formułę tego wydarzenia w oparciu o nasz zbliżający się  11.11.2023 RAJD PIECZĄTKOWY DLA POCZĄTKUJĄCYCH. 

Zacznijmy od początku. Czym jest pieczątka? To nic innego jak formuła zbierania punktów. Najczęściej spotykane są:

  • fizycznie odbijane tuszowe znaki przytwierdzone do przeszkody na lince – odpowiednio krótkiej, żebyście podjeżdżali jak najbliżej punktu -organizator przygotowuje dla Was kartę i pojemnik z tuszem, podjeżdżacie do punktu- pieczątki, łapiecie pieczęć przymocowaną do pieczątki, moczycie w tuszu i odbijacie na swojej karcie w miejscu punktu odpowiadającego numerowi pieczątki
  • pieczątki w formie zdjęć – dotykacie jednocześnie naklejki na pieczątce i swojego auta i wykonujecie zdjęcie,
  • pieczątki NFC, czyli technologia odbijania ich za pomocą aplikacji wgranej w telefonie- organizator zaplombuje go i przymocuje Wam go do pojazdu pozostawiając ustalony kawałek linki na zewnątrz pojazdu aby umożliwić przyłożenie telefonu do pieczątki- aplikacja odnotuje punkt, za pomocą ukrytym w pieczątce chipie.

Jak dotychczas mogliście się zorientować- zbieranie pieczątek w pojedynkę jest mocno utrudnione. Dlatego warto mieć ze sobą pilota: osobę, która wyjdzie z auta podpowie jak bezpiecznie wjechać na przeszkodę a tym samym zdobyć pieczątkę, zapozuje do zdjęcia, lub zrobi zdjęcie. My zachęcamy rodziny do zabierania dzieciaków. W rajdach organizowanych przez nas ludzki łańcuch przedłużający mogą tworzyć dzieci poniżej 18 roku życia (im więcej dzieci, tym dalej możesz zatrzymać pojazd od pieczątki).

Miejsce usytuowania pieczątek określa organizator i tu wszystko zależy od jego wyobraźni, a także terenu, który ma do dyspozycji. Może wskazywać Wam punkt na podstawie współrzędnych, może wyznaczyć Wam trasę, po której się poruszacie (za pomocą aplikacji do plików gpx, odczytujący ślad w obrębie którego wypatrujecie swoich punktów).

Pamiętajcie, że rajd to przede wszystkim zabawa. W zależności od charakteru rajdu jest on skierowany do wszystkich fanów offroadu, którzy chcą sprawdzić się w wyścigu. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Często w klasyfikacji liczy się czas zjechania do bazy, ilość pieczątek, ale także zachowania fair play. My także punktujemy pomoc drugiemu na trasie.

Z uwagi na grupę docelową – rajd dla początkujących – organizujemy zabawę dla osób, które nigdy nie brały udziału w takiej formule, dla rodzin z dziećmi, dla mniej zmotanych aut. Oczywiście zawsze przed rajdem zbieramy informacje na temat Waszego doświadczenia, modyfikacji samochodu aby zakwalifikować Was do odpowiedniej grupy mniej lub bardziej zaawansowanych. Na każdym z naszych rajdów znajdują się także starzy wyjadacze, którzy dostają najtrudniejsze pieczątki.

Z uwagi na powyższe na naszych rajdach nie wymagamy kasków, dzieci winny być jednak w kamizelkach odblaskowych, propagujemy także jazdę w pasach bezpieczeństwa. W naszych rajdach dodatkową klasyfikacją jest cross-country. Posiadamy przygotowany odpowiednio tor i przeprowadzamy czasówkę dla chętnych osobno ją punktując. A to wszystko na prywatnych, legalnych terenach!

Mamy nadzieję, że trochę wyjaśniliśmy na czym polegają takie rajdy. Zobaczcie jak to wygląda u nas:

Wydarzenia powiązane

PIECZĄTKOWE ZAKOŃCZENIE WAKACJI TEC 2000

Rajdy 28.08.2023
PIECZĄTKOWE ZAKOŃCZENIE WAKACJI za nami! Czytaj więcej